Microchip Technology M15KP30A/TR
M15KP30A/TR
Part No.:
M15KP30A/TR
Datasheet:
M15KP30A/TR.pdf
Description:
TVS 30V 5% 15000W UNI
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
30V
Voltage-Breakdown(Min):
33.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
50.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
296A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)