Microchip Technology M15KP33CA/TR
M15KP33CA/TR
Part No.:
M15KP33CA/TR
Datasheet:
M15KP33CA/TR.pdf
Description:
TVS 33V 5% 15000W BI
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
54.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
274A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)