Microchip Technology M15KP36CA
M15KP36CA
Part No.:
M15KP36CA
Datasheet:
ShinYuaM15KP36CA.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 59.7VC DO204AR
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
36V
Voltage-Breakdown(Min):
40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
59.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
251A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)