Microchip Technology M15KP36CAE3/TR
M15KP36CAE3/TR
Part No.:
M15KP36CAE3/TR
Datasheet:
M15KP36CAE3/TR.pdf
Description:
TVS 36V 5% 15000W BI
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
36V
Voltage-Breakdown(Min):
40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
59.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
251A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)