Microchip Technology M15KP40CA/TR
M15KP40CA/TR
Part No.:
M15KP40CA/TR
Datasheet:
M15KP40CA/TR.pdf
Description:
TVS 40V 5% 15000W BI
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
40V
Voltage-Breakdown(Min):
44.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
65.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
228A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)