Microchip Technology M15KP43A
M15KP43A
Part No.:
M15KP43A
Datasheet:
ShinYuaM15KP43A.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.7VC DO204AR
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
43V
Voltage-Breakdown(Min):
47.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
69.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
215A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)