Microchip Technology M15KP48CA/TR
M15KP48CA/TR
Part No.:
M15KP48CA/TR
Datasheet:
M15KP48CA/TR.pdf
Description:
TVS 48V 5% 15000W BI
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
48V
Voltage-Breakdown(Min):
53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
77.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
193A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)