Microchip Technology M15KP54AE3
M15KP54AE3
Part No.:
M15KP54AE3
Datasheet:
ShinYuaM15KP54AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.5VC DO204AR
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
54V
Voltage-Breakdown(Min):
60V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
87.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
171A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)