Microchip Technology M15KP58A
M15KP58A
Part No.:
M15KP58A
Datasheet:
ShinYuaM15KP58A.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 94VC DO204AR
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
58V
Voltage-Breakdown(Min):
64.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
94V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
160A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)