Microchip Technology MALCE20AE3
MALCE20AE3
Part No.:
MALCE20AE3
Datasheet:
ShinYuaMALCE20AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC CASE-1
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
20V
Voltage-Breakdown(Min):
22.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
32.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
46A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance@Frequency:
100pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)