Microchip Technology MALCE26A
MALCE26A
Part No.:
MALCE26A
Datasheet:
ShinYuaMALCE26A.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC CASE-1
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
26V
Voltage-Breakdown(Min):
28.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
42.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
36A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance@Frequency:
100pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)