Microchip Technology MALCE30AE3
MALCE30AE3
Part No.:
MALCE30AE3
Datasheet:
ShinYuaMALCE30AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC CASE-1
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
30V
Voltage-Breakdown(Min):
33.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
48.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
31A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance@Frequency:
100pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)