Microchip Technology MALCE45AE3
MALCE45AE3
Part No.:
MALCE45AE3
Datasheet:
ShinYuaMALCE45AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC CASE-1
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
45V
Voltage-Breakdown(Min):
50V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
72.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
20.6A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance@Frequency:
100pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)