Microchip Technology MALCE48A
MALCE48A
Part No.:
MALCE48A
Datasheet:
ShinYuaMALCE48A.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC CASE-1
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
48V
Voltage-Breakdown(Min):
53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
19.4A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance@Frequency:
100pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)