Microchip Technology MALCE51AE3
MALCE51AE3
Part No.:
MALCE51AE3
Datasheet:
ShinYuaMALCE51AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC CASE-1
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
51V
Voltage-Breakdown(Min):
56.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
82.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
18.2A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance@Frequency:
100pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)