Microchip Technology MALCE54A
MALCE54A
Part No.:
MALCE54A
Datasheet:
ShinYuaMALCE54A.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC CASE-1
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
54V
Voltage-Breakdown(Min):
60V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
87.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
17.2A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance@Frequency:
100pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)