Microchip Technology MAPLAD30KP100CA
MAPLAD30KP100CA
Part No.:
MAPLAD30KP100CA
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD30KP100CA.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
100V
Voltage-Breakdown(Min):
111V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
162V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
186A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)