Microchip Technology MAPLAD30KP130CA
MAPLAD30KP130CA
Part No.:
MAPLAD30KP130CA
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD30KP130CA.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
130V
Voltage-Breakdown(Min):
144V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
209V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
142A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)