Microchip Technology MAPLAD30KP14CA
MAPLAD30KP14CA
Part No.:
MAPLAD30KP14CA
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD30KP14CA.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 24VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
14V
Voltage-Breakdown(Min):
15.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
24V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1251A (1.251kA)
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)