Microchip Technology MAPLAD30KP150CA
MAPLAD30KP150CA
Part No.:
MAPLAD30KP150CA
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD30KP150CA.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
150V
Voltage-Breakdown(Min):
167V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
243V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
124A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)