Microchip Technology MAPLAD30KP15CAE3
MAPLAD30KP15CAE3
Part No.:
MAPLAD30KP15CAE3
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD30KP15CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 25.8VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
15V
Voltage-Breakdown(Min):
16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
25.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1164A (1.164kA)
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)