Microchip Technology MAPLAD30KP160CAE3
MAPLAD30KP160CAE3
Part No.:
MAPLAD30KP160CAE3
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD30KP160CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 160VWM 259VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
160V
Voltage-Breakdown(Min):
178V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
259V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
116A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)