Microchip Technology MAPLAD30KP16CA
MAPLAD30KP16CA
Part No.:
MAPLAD30KP16CA
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD30KP16CA.pdf
Description:
TVS DIODE 16VWM 27.2VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
16V
Voltage-Breakdown(Min):
17.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
27.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1101A (1.101kA)
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)