Microchip Technology MAPLAD30KP180CAE3
MAPLAD30KP180CAE3
Part No.:
MAPLAD30KP180CAE3
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD30KP180CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 180VWM 291VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
180V
Voltage-Breakdown(Min):
200V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
291V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
104A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)