Microchip Technology MAPLAD30KP18CA
MAPLAD30KP18CA
Part No.:
MAPLAD30KP18CA
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD30KP18CA.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 30.8VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
18V
Voltage-Breakdown(Min):
20V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
30.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
975A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)