Microchip Technology MAPLAD30KP220CA
MAPLAD30KP220CA
Part No.:
MAPLAD30KP220CA
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD30KP220CA.pdf
Description:
TVS DIODE 220VWM 356VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
220V
Voltage-Breakdown(Min):
245V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
356V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
84A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)