Microchip Technology MAPLAD30KP280CAE3
MAPLAD30KP280CAE3
Part No.:
MAPLAD30KP280CAE3
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD30KP280CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 280VWM 451VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
280V
Voltage-Breakdown(Min):
311V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
451V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
66A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)