Microchip Technology MAPLAD30KP28CAE3
MAPLAD30KP28CAE3
Part No.:
MAPLAD30KP28CAE3
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD30KP28CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 46.4VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
46.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
645A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)