Microchip Technology MAPLAD30KP300CAE3
MAPLAD30KP300CAE3
Part No.:
MAPLAD30KP300CAE3
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD30KP300CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 300VWM 483VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
300V
Voltage-Breakdown(Min):
333V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
483V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
62A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)