Microchip Technology MAPLAD30KP30CAE3
MAPLAD30KP30CAE3
Part No.:
MAPLAD30KP30CAE3
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD30KP30CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.8VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
30V
Voltage-Breakdown(Min):
33.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
48.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
618A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)