Microchip Technology MAPLAD30KP350CAE3
MAPLAD30KP350CAE3
Part No.:
MAPLAD30KP350CAE3
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD30KP350CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 350VWM 564VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
350V
Voltage-Breakdown(Min):
389V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
564V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
53A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)