Microchip Technology MAPLAD30KP400CA
MAPLAD30KP400CA
Part No.:
MAPLAD30KP400CA
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD30KP400CA.pdf
Description:
TVS DIODE 400VWM 644VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
400V
Voltage-Breakdown(Min):
444V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
644V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
46A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)