Microchip Technology MAPLAD30KP58CA
MAPLAD30KP58CA
Part No.:
MAPLAD30KP58CA
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD30KP58CA.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
58V
Voltage-Breakdown(Min):
64.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
93.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
318A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)