Microchip Technology MAPLAD30KP60CAE3
MAPLAD30KP60CAE3
Part No.:
MAPLAD30KP60CAE3
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD30KP60CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
60V
Voltage-Breakdown(Min):
66.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
96.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
312A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)