Microchip Technology MAPLAD30KP64CAE3
MAPLAD30KP64CAE3
Part No.:
MAPLAD30KP64CAE3
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD30KP64CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
64V
Voltage-Breakdown(Min):
71.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
103V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
294A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)