Microchip Technology MAPLAD30KP70CA
MAPLAD30KP70CA
Part No.:
MAPLAD30KP70CA
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD30KP70CA.pdf
Description:
TVS DIODE 70VWM 113VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
70V
Voltage-Breakdown(Min):
77.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
113V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
264A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)