Microchip Technology MAPLAD36KP100A
MAPLAD36KP100A
Part No.:
MAPLAD36KP100A
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP100A.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
100V
Voltage-Breakdown(Min):
111V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
162V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
223A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)