Microchip Technology MAPLAD36KP110A
MAPLAD36KP110A
Part No.:
MAPLAD36KP110A
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP110A.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
110V
Voltage-Breakdown(Min):
122V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
177V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
204A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)