Microchip Technology MAPLAD36KP130AE3
MAPLAD36KP130AE3
Part No.:
MAPLAD36KP130AE3
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP130AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
130V
Voltage-Breakdown(Min):
144V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
209V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
173A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)