Microchip Technology MAPLAD36KP14AE3
MAPLAD36KP14AE3
Part No.:
MAPLAD36KP14AE3
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP14AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 24VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
14V
Voltage-Breakdown(Min):
15.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
24V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1500A (1.5kA)
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)