Microchip Technology MAPLAD36KP150A
MAPLAD36KP150A
Part No.:
MAPLAD36KP150A
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP150A.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
150V
Voltage-Breakdown(Min):
167V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
243V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
149A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)