Microchip Technology MAPLAD36KP15AE3
MAPLAD36KP15AE3
Part No.:
MAPLAD36KP15AE3
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP15AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 25.8VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
15V
Voltage-Breakdown(Min):
16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
25.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1396A (1.396kA)
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)