Microchip Technology MAPLAD36KP170AE3
MAPLAD36KP170AE3
Part No.:
MAPLAD36KP170AE3
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP170AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 170VWM 275VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
170V
Voltage-Breakdown(Min):
189V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
275V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
131A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)