Microchip Technology MAPLAD36KP180A
MAPLAD36KP180A
Part No.:
MAPLAD36KP180A
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP180A.pdf
Description:
TVS DIODE 180VWM 291VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
180V
Voltage-Breakdown(Min):
200V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
291V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
124A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)