Microchip Technology MAPLAD36KP180AE3
MAPLAD36KP180AE3
Part No.:
MAPLAD36KP180AE3
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP180AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 180VWM 291VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
180V
Voltage-Breakdown(Min):
200V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
291V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
124A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)