Microchip Technology MAPLAD36KP18A
MAPLAD36KP18A
Part No.:
MAPLAD36KP18A
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP18A.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 30.8VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
18V
Voltage-Breakdown(Min):
20V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
30.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1169A (1.169kA)
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)