Microchip Technology MAPLAD36KP200A
MAPLAD36KP200A
Part No.:
MAPLAD36KP200A
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP200A.pdf
Description:
TVS DIODE 200VWM 322VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
200V
Voltage-Breakdown(Min):
222V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
322V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
112A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)