Microchip Technology MAPLAD36KP20AE3
MAPLAD36KP20AE3
Part No.:
MAPLAD36KP20AE3
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP20AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 34VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
20V
Voltage-Breakdown(Min):
22.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
34V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1059A (1.059kA)
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)