Microchip Technology MAPLAD36KP24A
MAPLAD36KP24A
Part No.:
MAPLAD36KP24A
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP24A.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 39.8VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
39.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
905A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)