Microchip Technology MAPLAD36KP24A/TR
MAPLAD36KP24A/TR
Part No.:
MAPLAD36KP24A/TR
Package:
Surface Mount
Datasheet:
MAPLAD36KP24A/TR.pdf
Description:
SURFACE MOUNT 36,000 WATT, TVS
  • Related Categories
Package/Case:
Surface Mount
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
39.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
905A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)